Statek na konci cesty

Křesťanské pobyty přirozené komunikace s koňmi

Ve spolupráci se zapsaným spolkem HANNAH nabízíme křesťanské pobyty přirozené komunikace s koňmi.

 Veškeré pobyty začínají v neděli odpoledne po 16.hodině a končí v sobotu v poledne v 11.hodin. V sobotu  dopoledne budou mít děti ještě poslední jezdeckou hodinu, které se mohou jako diváci zúčastnit i rodiče a shlédnout tak, co se jejich ratolesti naučily.

 Letos vybíráte z pěti druhů pobytů.

První je určený pro začátečníky a děti, co mají příležitost být u koní jen jednou ročně, či nepravidelně. Seznámí se se základy práce ze země, naučí se koní nebát, jak koníka správně vodit a pečovat o něho; porozumí, jak koník přemýšlí a funguje, a samozřejmě se naučí, jak správně na koni sedět a svým sedem mu dávat signály; zkusí si občas i zaklusat, odvážnější třeba nacválat na lonži a pojedou na své první vyjížďky po okolí. Čas mimo koně bude vyhrazen hrám, teorii a nauce o koňském světě a programu s písničkami v angličtině (hudební nástroje s sebou). Dětem se budou věnovat dospělí vedoucí s pestrou nabídkou. I děti, které již nějaké základy mají a touží se dále vzdělávat zde najdou místo a individuální péči.

Druhý je Kurz s Veronikou Berkovou tentokrát určen dospělým a dospívajícím, možno i s vlastním koněm. Předpokládá schopnost uvést koně ve všech chodech na jízdárně i v terénu. Od 16. let.

Třetí bude dělený pro koňské začátečníky, viz popis výše, ale i pro klasické táborníky. Tj. pro děti, které mají rády pobyt venku, mezi dalšími dětmi a zvířaty, hry, soutěže, výlety, ale i se rády svezou na koni, i když to pro ně není úplný střed vesmíru.

Čtvrtý je určen pro pokročilejší mladé jezdce, kteří už mají zvládnuté začátky a chtějí na sobě více pracovat.

Pátý je třídení puťák, tentokrát směr Rozkoš a Babiččino údolí. 

Všechny tábory jsou křesťanské. Hlásíme se ke své víře (Církev Bratrská) a chceme dětem vytvářet bezpečné prostředí postavené na tradičních hodnotách, hovory o etických a křesťanských tématech jsou u nás běžné, ale nemusíte se bát, nejsme žádná sekta.

Ve všech turnusech máte možnost volby mezi příměstskou a pobytovou variantou.

 • Ubytování je v chatkách; nutno mít své vlastní:
  • prostěradlo,
  • baterku,
  • ešus nebo plastové nádobí, příbor, utěrku,
  • spacák.
  Sociální zázemí je v budově, k dispozici je i vana s teplou vodou, splachovací wc.

Areál statku nabízí kromě pobytu mezi zvířaty také koupání ve 40 kubíkovém bazénu se slanou vodou, trampolínu, dětské hřiště,  pískovou a travnatou jízdárnu. 

Program sestává z výuky přirozené komunikace s koňmi (tzv. Natural Horsemanship) a ježdění. Individuální přístup dle věku a schopností jezdce je samozřejmostí.

Součástí programu jsou i výlety do skal a po jiných zajímavostech (Mlýn Dřevíček, podzemní jeskyně Macarát apod.), hry, soutěže ,  výlety,  volný čas s hudebním programem, kytarou, bicími (hudební nástroje sebou). 

Věková hranice účastníků je 6-18 let. Mladší děti v doprovodu rodičů a jiné výjimky jsou možné po osobní domluvě.

Cena:

Tábor s ubytováním: Kč 5.000,-

Příměstský tábor:      Kč 4.000,- 

Kurz s Veronikou Berkovou (počet účastníků omezen na max 8.) Cena se bude upřesňovat podle počtu účastníků.

Záloha ve výši Kč 1.000,- je nevratná.

Pobyt zahrnuje ubytování, stravu 5x denně, pitný režim a nabídku programu.

Počet účastníků v jednom týdenním turnuse: 6-10

REZERVACE termínů: Emailovým kontaktem na Alenu Konečnou.

 Nezapomeňte uvést: 

 1. Jméno a příjmené dítěte
 2. Rodné číslo dítěte a adresu trvalého pobytu (kvůli sjednání pojištění)
 3. data zahájení a ukončení turnusu
 4. Váš telefon

Místo se považuje za rezervované platbou zálohy. Do vzkazu pro příjemce uveďte, prosím, jméno a příjmení dítěte a datum nástupu na pobyt. Například Novák Jan 9.7.

Zálohu za pobyt ve výši 1000Kč prosíme uhradit nejlépe ihned, jinak Vám nebude místo rezervováno. Záloha je nevratná. Zbytek částky pak prosíme zaplatit nejpozději týden před nástupem dítěte na pobyt.
Přihlášku odeslat poštou, případně emailem, nejpozději do konce května, z důvodu sjednání pojištění. Vždy je nutné kontaktovat mě emailem nebo telefonicky, stačí poslat sms ve tvaru Prihlasuji dceru, syna XY na tabor od.... Podpis.
 
Po přijetí nevratné zálohy ve výši Kč 1.000,- Vám bude místo rezervováno. U dětí s doprovodem zákonného zástupce není nutné potvrzení lékaře, zástupce si za dítě zodpovídá během pobytu sám.

Platbu proveďte ve prospěch účtu 2800058605 / 2010 (FIO). Tento účet je transparentní, můžete si tedy sami zkontrolovat, zda platba v pořádku dorazila.

 

 
 

 

Týden Volných míst: Ubytovaných / příměstských Poznámka
1. turnus: 4. - 10.7. 0 Začátečníci s anglickými písničkami
2. turnus: 11. - 17.7. 0 Začátečníci s anglickými písničkami
3. turnus: 19. - 23.7.  přesunut na podzim Kurz s Veronikou Berkovou
4. turnus: 25. - 31.7.  0 Začátečníci s anglickými písničkami
5. turnus: 8. - 14.8. 0 Dělený: koňsko — tábornický
6. turnus: 15. - 21.8. 0 POKROČILÍ
7. turnus: 0 PUŤÁK

 

Barvy řádků v tabulce mají význam jako na semaforu:

Zelená znamená celý turnus zatím volný.

Žlutá = zčásti obsazeno, pokud přemýšlíte o tomto termínu, pospěšte si, než bude obsazen.

Červená: Zcela obsazeno, na tento termín se již nelze přihlásit (leda by někdo zrušil rezervaci, to by se pak změnila i barva řádku).

 A nakonec si stáhněte, vytiskněte a vyplňte přihlášku. Tu pak přivezte i s lékařským potvrzením spolu s dítětem v den jeho nástupu na pobyt. 

Žel, úřední šiml vyžaduje, abyste si vytiskli i Souhlas se zpracováním osobních údajů a ten vyplněný a podepsaný přivezli taktéž. V návaznosti na to máte k dispozici i další dokumenty (aby nešťastní chudáci bruselští byrokrati neumřeli hlady):

Asi chápete, že současná situace znamená řadu změn, z nichž nudné, leč nutné formality patří ještě k těm nejmenším. Pročež Vás prosíme o vytištění, vyplnění (v případě Posudku o zdravotní způsobilosti i o potvrzení lékařem) a hlavně přivezení v den nástupu na tábor těchto dokumentů:

 

Vážení rodiče,

prázdniny se nám již blíží a my se moc těšíme na všechna dobrodružství, která jsou před námi.

Jednímz nich je bezesporu testování na covid-19...

Jak již víte, krom již zasílaných dokumentů, je tento rok potřeba i potvrzení o negativním výsledku testu na Covid.

Potvrzení je potřeba z oficiálního testovacího centra, jelikož bez něho bychom neměli Vaše dítě přijmout na tábor. 

Ministrestvo zdravotnictví dosud otálí a hygienické stanice nevědí nic konkrétního.

V tuto dobu se nabízí dvě možnosti. 

První možností je PCR testování. Termíny jsou však dosti omezené a doporučovali bychom vám, abyste si včas zarezervovali termín. 

Druhou možností jsou Antigenní testy. Děti, které budou testovány Antigenním testem, musí podstoupit 7. den tábora druhý test. Toto přetestování se našich týdenních pobytů netýká. Potvrzení o negativnitě musí být vydáno z oficiálního odběrového místa.

Jelikož se požadavky stále mění, nemůžeme vám slíbit, že budou tyto informace platné i za měsíc. Situaci budeme dále sledovat a v případě změny vám hned napíšeme.

Přejeme vám krásné zakončení školního roku, prázdninám zdar!

S pozdravem organizátoři.

 

Dokumenty pod touto  čarou si můžete přečíst, vytisknout apod, ale NEMUSÍTE je vozit s sebou; my je nepotřebujeme.

 


 

 

 

Stránka updatována 25.6.2021